FURULYA DUÓ VERSENY ÉS TALÁLKOZÓ Georg Philipp Telemann halálának 250. évfordulója alkalmából

2017. május 20-án, szombaton, Miskolcon a Zenepalota Bartók termében (3530 Miskolc, Bartók tér 1.)

Rendező: Miskolci Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnázium

Társrendezők: Magyar Furulyás Alapítvány és a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézete

A verseny célja: Az országos és regionális versenyeken az elmúlt években háttérbe szorult a furulya duó, mint kamarazenei lehetőség, ezért Telemann halálának évfordulója kapcsán jó lehetőség nyílhat ennek a formációnak bemutatására. Telemann közismert duóin kívül a zeneirodalom egyéb korszakaiból is bőven találhatunk műveket erre az alkalomra.

A nevezés feltételei: A verseny iskolatípustól függetlenül mindenki számára nyitott, három korcsoportban. A nevezés felső korhatára a verseny napjáig be nem töltött 26. életév. Egy versenyző legfeljebb két duóban nevezhető. Ha a jelentkezett két versenyző eltérő korcsoportba tartozik, akkor a magasabb korcsoportban indulhatnak. A versenyen csak barokk (villás) fogású hangszer használható, a kötelező műben kizárólag F-altfurulya, a szabadon választott műben a furulyacsalád bármely tagja szerepelhet, de más kísérőhangszer nem.

Korcsoportok:

I. korcsoport: 2004. június 1-je után születettek
Kötelező mű: Telemann: Op. 2. No. 6. G-dúr Duett I. tétele, Affettuoso (TWV 40:106) és szabadon választott mű
Műsoridő: maximum 6 perc

II. korcsoport: 2000. június 1-je és 2004 május 31-e között születettek
Kötelező mű: Telemann: Op. 5. No. 3. d-moll Duett I. tétele, Vivace (TWV 40:126) és szabadon választott
Műsoridő: maximum 7 perc

III. korcsoport: 2000. június 1-je és 1991 május 21-e között születettek
Kötelező mű: Telemann: Op. 5. No. 3. d-moll Duett III. tétele, Allegro (TWV 40:126) és szabadon választott
Műsoridő: maximum 7 perc

A megadott műsoridők a kötelező és a szabadon választott művek együttes, összes játékidejére vonatkoznak. Az eredményhirdetés előtt minden versenyző részvételével játékos muzsikálásra kerül sor, mely korcsoporttól függetlenül, sorsolás alapján egy tétel bemutatása (Telemann: Kánonszonáták, B-dúr kánon III. tétele, TWV 40:118, Allegro) melyet a jelenlévő tanárok értékelnek.

A nevezés módja: Jelentkezni a www.furulya.hu oldalon keresztül lehet 2017. február 20-tól. A kötelező anyagok kottái

az Eötvös József Könyvkiadó kiadásában, Perényi Éva - Perényi Péter gondozásában megjelent kötetekben elérhető.

Nevezési díj: 2000 Ft/duó

Jelentkezési határidő: 2017. április 20-a.

Minden további aktuális információ a furulya.hu oldalon olvasható, illetve az Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen, vagy telefonon Széplaki Zoltántól (+36-20-9965-953) kérhető. A verseny részletes programja a jelentkezett versenyzők létszámától függ. Erről minden nevezőt értesítünk, illetve olvasható lesz a furulya.hu oldalon. Minden érdeklődőt szeretettel várunk: Magyar Furulyás Alapítvány

Tervezte: Péterváry Ádám

© 2010 Joomlaxtc.com / Monev Software LLC. All Rights Reserved.
Disclaimer: The demo content provided with this template is for demonstration purposes only. All images and content (C) the original authors.