IMG 8391 resize

Az

Intézet Rézfúvós együttese több mint húsz éve folyamatosan működik, klasszikus felállásban: 4 trombita, 1 kürt, 4 harsona, tuba. Alkalmanként kiegészül az egyes művek által megkívánt hangszerekkel. Az alapítás Zobay Béla nevéhez fűzodik, de rövid időn belül Nemes Ferencné lett az együttes vezetője, Zobay Béla pedig aktív tagként vett részt a munkában. Nemes Ferencné komoly munkával színvonalas műsorokat állított össze, a reneszánsztól a kortárs zenéig terjedő repertoárral, s az akkori lehetőségekkel élve több külföldi utazást is szervezett. A hazai hangversenyek mellett felléptek Olaszországban, Svájcban, Ausztriában, Németországban, Angliában. A belgiumi Nerpeltben rendezett versenyen pedig „Cum laude” díjat nyertek az együttessel.

Nemes Ferencné nyugdíjazásával 2006-tól vette át az irányítást Zobay Béla. Az együttes elsősorban az Egyetem szolgálatában áll, rendszeresen szerepel a különféle konferenciákon, rendezvényeken, szakmai napokon. Állandó résztvevője a Kutatók éjszakája programsorozatnak és évente fellép az Egyetem karácsonyi koncertjén is. Visszatérő vendége az Észak-Magyarországi Trombitás Találkozóknak, megyei rézfúvósversenyeknek, népszerűsítve a Zeneművészeti Intézetet. Az együttes a Kassai Konzervatórium meghívására 2010-ben Szlovákiában koncertezett.