Név

Jelenlegi munkahely

1969-től Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézete

Eddigi oktatói tevékenység

1969-től Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Miskolci Tagozata, majd Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézet – főiskolai tanár

1969-2004. Miskolci Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola – fagott tanár

1974-1984. Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Debreceni Tagozata – főiskolai docens

2001-2011. Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar – főiskolai tanár (egyetemi szintű képzés is)

Oktatott tárgyak

fagott főtárgy, fagott módszertan-didaktika, kamarazene, zenekarvezetés

Eddigi szakmai gyakorlat és tevékenység bemutatása
Előadóművészi tevékenység: 1960-1963-ig a miskolci Liszt Ferenc Zenekarban, majd alapító tagként a Miskolci Szimfonikus Zenekar szólamvezetőjeként szereztem az oktatáshoz jól hasznosítható gyakorlatot (1963-1973). Jelenleg az Egri Szimfonikus Zenekar állandó vendégművésze vagyok, valamint betanító karmestere. 1963-1973-ig a Miskolci Fúvósötös tagjaként rendszeresen koncerteztem elsajátítva e műfaj specifikumait, ami a kamarazene oktatásban nyújt segítséget. 1990-től hat éven át az általam életre hívott Miskolci Fúvósegyüttessel, mint művészeti vezető és dirigens, számos hazai és külföldi fellépésen folytattam koncert gyakorlatot.
Az oktatásban évtizedek alatt zeneiskolai tanárok sokaságát készítettem fel a pályára. Több mint 20 növendékem sikerrel végezte el a Zeneakadémia művészképzőjét, akik hazai és külföldi művészegyüttesek megbecsült tagjai, néhányan közülük kiváló pedagógusok. Pályafutásom alatt számos kamarazene és fagott kurzust vezettem, többek közt a Nyírbátori Zenei Táborban, a Bajai Ifjúsági Zenei Táborban, Olaszországban (Riva del Garda), Svájcban (Ticino Musica Ascona).

Elmúlt 5 év szakmai, tudományos, művészeti munkássága

Előadóként rendszeresen részt veszek az Egri Nyár komolyzenei rendezvényein.

Oktatóként a sárospataki Nemzetközi Nyári Kórusakadémia szimfonikus zenekarának felkészítését segítem.

A kamarazene tananyagának bővítése céljából rendszeresen készítek átdolgozásokat, melyek közül Mozart: Esz-dúr divertimentójának (KV 252) fúvósötösre írt változatát az Orlando Kiadó adta közre.

Tudományos/szakmai közéleti tevékenység, nemzetközi kapcsolatok

Alapító tagja, majd 5 évig vezetőségi tagja voltam a Magyar Fagottos Társaságnak.

Minisztérium felkérésére kidolgozója voltam a zeneművészeti szakközépiskolák fagott tantervének.