1957-ben született. Zeneiskolai szolfézs-, magánének- és általános iskolai énektanár, valamint középiskolai énektanár, karvezető és zeneelmélet tanár. A Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének főiskolai docense. Diplomáit a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Miskolci Tanárképző Intézetében, azaz intézményünk elődjében, illetve a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán (a Zeneakadémián) szerezte (1982, 1985).

Oktatott tárgyak: szolfézs, zeneelmélet, zenetörténet, hangképzés, kórushangképzés, partitúraolvasás, karvezetés, karirodalom, ellenpont.

Eddigi oktatói tevékenység
1985- Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Miskolci Tagozat, később Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézet - főiskolai docens
1985-88: az Egressy Béni Zeneiskola tanára
1985-től megszakításokkal a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola tanára
1991-ben Eszterházy Károly Tanárképző Főiskolán főiskolai adjunktusként partitúrát és hangképzést tanított

Művészeti tevékenység
- 1985-88-ig a Miskolci Bartók kórus karnagya
- Filharmóniai koncertek (pl. Szokolay Sándor zeneszerzői estje)

- Erdélyi magyarokért koncert
- Delphoi (Görögország) – kórusfesztivál
- 1990-től a Tiszáninneni Református Egyházkerület Énekkarának karnagya
- Mindkét kórussal részt vett különböző koncertkörutakon, kórusfesztiválokon (Görögország, Németország, Erdély, stb.); énekeltek a Rádió Kóruspódium zárókoncertjén a 6-os stúdióban. A Rádió minden évben készít velük hangfelvételeket, a Miskolci Nemzetközi Kórusfesztiválon, s az egyházi kórusok találkozóján is rendszeresen részt vesznek
- 1996-98, 2001-03. A Tiszaújvárosi Baráti kör karnagya
- Több évtizede tanít folyamatosan a Baptista Egyházzenei tanfolyamon szolfézst, zeneelméletet és karvezetést
- 1994-ben elnyerte a Művelődési Minisztérium posztgraduális képzésre meghirdetett pályázatát. Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megye zenetanárai számára rendezték meg ezt a továbbképzést 30 fős létszámmal. 10 hónapig tartó, 120 órás tanfolyam volt ez, melyben bemutató órák, előadások, szemináriumok kaptak helyet.
- Részt vett a Nemzeti Kulturális Alap pályázatán nyert pénzösszeg segítségével 1998-ban immár harmadszor megrendezett, Gerald Kegelman vendégprofesszor (Mannheim) vezetésével tartott karvezetői mesterkurzus megszervezésében. A kurzust a zeneművészeti főiskolák hallgatói illetve a zeneművészeti szakközépiskolák végzős növendékei számára hirdették meg. Később rendszeressé váltak Miskolcon a karvezető kurzusok neves előadókkal.
- „Adjunk hálát mindnyájan” c. hangkazetta elkészítése
- A
Baptista Gyülekezeti Énekeskönyv zenei munkatársa
- VII. Országos „Kodály Zoltán” Szolfézs-, Párosének- és Népdaléneklési Versenyen