A
Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének Szimfonikus Zenekara az intézet megalakulása óta, több mint harminc éve működik. Fő feladata a klasszikus zenekari repertoár mellett kortárs zeneszerzők műveinek bemutatása. Olyan nagyhírű karmesterekkel és szólistákkal koncerteztek együtt, mint Rupert D’Cruze, Wolfgang Gabriel, Falvai Sándor, Lantos István, Perényi Eszter. A zenekar vendégszerepléseken vett részt Európa különböző országaiban, Szlovákiától Angliáig. A rendszeres egyetemi hangversenyek (Tanévnyitó, Karácsony, Húsvét) mellett több alkalommal sikerrel szerepeltek a "Bartók +..." Miskolci Nemzetközi Operafesztivál programjaiban is.  A zenekar művészeti vezetője Bartal László karnagy úr, a Magyar Állami Operaház művésze.

Tervezte: Péterváry Ádám

© 2010 Joomlaxtc.com / Monev Software LLC. All Rights Reserved.
Disclaimer: The demo content provided with this template is for demonstration purposes only. All images and content (C) the original authors.